
när lilla Issy dyker upp ur intet och sopar in korvbiten i sin egen mun med tassen! Åh du hemska värld!

Gabriel "Men! Var är min gottis?!"
Issy "Sniff, sniff. Finns det inte mer?"
Gabriel "Men jag är säker på att det låg en gottis där som var min alldeles egen..."
Issy "Äh, pilutta dig Gabriel. Det gäller att vara snabb!"
Gabriel "Men matte hjälp!"

Men Issy då, skäms du inte att sno mat från brorsan?
Issy "Nää du! High five för girlpower!"

Oroliga läsare kan lugnas med att vi vet hur åpen lillan är här hemma så naturligtvis fanns det korv kvar så även Gabriel fick smaka.
nawwwww, men... Issy!! Så får man inte göra (*Maurice, lätt upprörd)!! Stackars Gabriel!
SvaraRaderaTjoooowoooohoooo!!! Go Issy! Go Issy! Go Issy! (*Kajsa som brukar sno gottisar själv tycker att Issy "äger"!)
Ha ha! Ni har samma problem som vi då :)
RaderaHahaha!! Underbart!! Helt klart dagens skratt här ;) Man får tacka för det! Jösses vad snabb hon är!
SvaraRaderaMen stackars Gabriell, så snopet, men tur att det fanns mer till honom :)
ja hon flög fram så snabbt att Gabriel höll på att bita henne i tassen :)
RaderaBlixtsnabbt fångat på bild! Vi är chockade här hos oss! All sympati för Gabriel (och lite beundran för super-snabba Izzy!) - ge honom mer falukorv! Om alla kissar var som G skulle det inte vara krig i världen! Puss från Anna mfl
SvaraRaderaJa jag hann inte se henne själv men hon fastnade på bild iaf, synd att jag inte har bättre kamera men den bilden blev ju kul trots dålig bildkvalitet :)
RaderaDär var Izzy på hugget! Tur att det fanns falukorvsreserv. :) Kurr och burr.
SvaraRaderaJa annars hade lilla Gabriel blivit förtvivlad :)
RaderaDu får verkligen till dina bilder! Du som jag vet Orientaler oftast är i farten, finns det bra kemeror?
SvaraRaderaTackar! Min kamera är inte så avancerad men om man är beredd att lägga ett par tusen plus lära sig en svår kamera så kan man säkert få med t.o.m. en tjuvaktiv liten Issy :)
RaderaVilken liten busa. Fantastiskt snyggt fångat på bild måste jag säga!!
SvaraRadera